Štadión nominovaný na Stavbu roka 2019

Projekt Národný futbalový štadión bol nominovaný na cenu Stavba roka 2019, ktorej vyhlasovateľom je Združenie pre rozvoj slovenskej architektúry a stavebníctva – ABF Slovakia a jedným z gestorov Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky. Výsledky súťaže sa dozvieme už 25.3.2020 počas Slávnostného vyhlásenia výsledkov súťaže a odovzdávania cien.

Odborná porota sa pri posudzovaní stavieb zameriava na urbanistické a architektonické riešenie, stavebno-technické riešenie, vhodnosť použitia materiálov a výrobkov (ich remeselné a profesionálne zvládnutie pri zhotovení diela), realizáciu stavby, funkčnosť a vplyv súťažného návrhu na životné prostredie a celospoločenský prínos stavebného diela.

Okrem hlavnej ceny sa udeľuje aj cena verejnosti, do ktorej sa môže zapojiť aj široká verejnosť. Hlasovať za jednotlivé stavby je možné do 22. marca 2020 na https://stavbaroka.zoznam.sk .

Štadión s kapacitou 22 500 sediacich divákov je postavený plne v súlade s vysokými štandardmi UEFA s komplexne vybaveným zázemím na medzinárodnej úrovni. Ide o multifunkčný objekt, ktorý spĺňa náročné požiadavky aj na organizáciu iných typov podujatí. Ako jediný v strednej Európe umožňuje svojou koncepciou zjednodušenú manipuláciu pri veľkých hudobných produkciách tým, že hracia plocha je po jednej strane prejazdná aj pre ťažkotonážne autá. Multifunkčnosť VIP tribúny umožňuje organizovanie rôznych spoločenských podujatí s kapacitou až do 2 500 účastníkov. Priestory VIP sú modulárne členené na 5 nezávislých a zvukovo oddelených celkov. Veľká konferenčná sála je okrem najmodernejších audio, video a konferenčných technológií vybavená aj zvukovou slučkou pre sluchovo postihnutých účastníkov.

Projekt Národný futbalový štadión už získal cenu EFEKTIA za energetickú efektívnosť.

Takmer 50% vyrobeného tepla a chladu pochádza z obnoviteľných zdrojov. Projekt využíva tzv. „odbúranú energiu“ v prechodných obdobiach, kedy sa jednotlivé časti objektu budú môcť podľa potreby vzájomne vykurovať, či ochladzovať.

Ďalším získaným ocenením je TEKLA BIM AWARD za statický návrh a oceľovú konštrukciu.

Na našich stránkach používame cookies, ktoré nám pomáhajú zefektívniť Vašu prácu s našimi webovými stránkami. Ak zotrváte na stránke bez zmeny nastavení súborov cookie, súhlasíte s ich použitím. Viac informácií